Bieżące wydarzenia

ZDJĘCIA: pielgrzymki 2018

W 25-26 wrzesień  do  Gietrzwałdu, jedynego, uznanego przez kościół miejsca objawień Maryjnych w Polsce;   Płocka,  gdzie budowane jest  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w miejscu, w którym Św. Faustynie  objawił się Obraz  Jezusa  Miłosiernego  oraz do Torunia- Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji.
Zobacz zdjęcia - kliknij.

W dniach 8 – 9 grudnia  do Kahlenberg i Wiednia (katedra).  Jednym z celów  pielgrzymki był Kahlenberg - polskie wzgórze z polskim kościołem św. Józefa. Jest to miejsce szczególne, ponieważ w  kaplicy tego kościoła modlił się król Jan III Sobieski przed  Odsieczą Wiedeńską oraz Papież Jan Paweł II. W tym historycznym  miejscu  miałem również  zaszczyt odprawić  mszę  św.za wszystkich  pielgrzymów i za  naszą parafię. W centrum odwiedziliśmy  jedną z najstarszych Świątyń w Wiedniu czyli Katedrę Świętego Szczepana. W  programie  pielgrzymki  była również wizyta w  parafii  klaretyńskiej  i u ojca   Andrzeja    Uczestniczyliśmy we mszy niedzielnej w kaplicy klasztornej.