Aktualności

INTENCJE MSZALNE W OKRESIE OD 9.03. D0 15.03.2020

 

PONIEDZIAŁEK     9.03.

17:00

BYCINA

ZA + KRYSTYNĘ CHROBOK W 1 ROCZNICĘ +, MĘŻA HUBERTA SZMATLOK, DRUGIEGO MĘŻA JÓZEFA CHROBOK, DZIADKÓW Z OBU STRON I ZA DUSZE CZYŚĆCOWE.

18:00

PACZYNA

ZA + KATARZYNĘ SOJKA. MSZA OFIAROWANA OD MARII KOWALCZE

 

WTOREK     10.03.          

7:00

PACZYNA

ZA + ŻONĘ I MATKĘ ANNĘ BARCZ I ZA ++ Z RODZIN BARCZ-KOTYRBA.

17:00

BYCINA

ZA + MIECZYSŁAWA SZIFLER. MSZA OFIAROWANA OD SĄSIADÓW

18:00

PACZYNA

ZA + MĘŻA, OJCA I DZIADKA BERNARDA RUDEK. MSZA W 30 DZIEŃ PO ŚMIERCI.

 

ŚRODA      11.03.

8:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA

18:00

PACZYNA

O SZCZĘŚCIE WIECZNE DLA + JÓZEFA SOIKA I ZA ++ Z POKR. PAŹDZIOR-WYŻGOŁ ORAZ ZA DUSZE W CZYŚĆCU CIERPIĄCE.

 

CZWARTEK       12.03.

8:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA

18:00

PACZYNA

ZA + RODZICÓW GERHARDA I HELENĘ KANDZIORA, SIOSTRĘ MARIĘ PIECUCH I ZA ++ Z POKREWIEŃSTWA.

 

PIĄTEK      13.03.

17:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA. DROGA KRZYŻOWA. (PROWADZĄ OSOBY PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA)

18:00

PACZYNA

ZA + MAMĘ HILDEGARDĘ ZIAJA, DZIADKÓW ZIAJA-GIELA, CHRZESTNYCH JÓZEFA MIKOSZ I MARIĘ ZIENĆ. DROGA KRZYŻOWA. (PROWADZĄ OSOBY PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA).

 

SOBOTA       14.03.

8:00

BYCINA

ZA + MĘŻA I OJCA HELMUTA BOMBA, JEGO RODZICÓW, DWÓCH BRACI, ++ RODZICÓW BERNARDA I MATYLDĘ SOPAŁA, ICH RODZICÓW I RODZEŃSTWO, BRATOWĄ IZABELĘ I ZA ++ KAPŁANÓW Z NASZEJ PARAFII.

15:00

BYCINA

ADORACJA NS

15:00

PACZYNA

DO BO I MB Z PODZIĘKOWANIEM ZA OTRZYMANE ŁASKI Z PROŚBĄ O DALSZE BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I DAR ZDROWIA DLA ANNY OBRUŚNIK Z OKAZJI 60 ROCZ. URODZIN. MSZA Z NIEDZIELI.

18:00

PACZYNA

ZA + BRATA KRYSTIANA KOWOL W 2 ROCZNICĘ +, MATKĘ APOLONIĘ W 14 ROCZNICĘ +, OJCA LEONARDA, RODZICÓW PAWŁA I ANIELĘ STOCZEK, SYNA JANA, ICH ++ RODZICÓW I RODZEŃSTWO ORAZ ZA + STANISŁAWA KORZENIEWSKI. MSZA Z NIEDZIELI.

 

NIEDZIELA      15.03.      III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7:00

PACZYNA

ZA + MĘŻA I OJCA EMILA WYŻGOŁ, ZIĘCIA JOACHIMA BINIA, MATKĘ ELŻBIETĘ, OJCÓW PAWŁA I JANA, DWIE BRATOWE MARIĘ I ŁUCJĘ, ++ RODZICÓW ŁUCJĘ I FRANCISZKA WYŻGOŁ, TRZECH SZWAGRÓW STANISŁAWA, BRONISŁAWA I WERNERA.

8:30

BYCINA

ZA + SIOSTRĘ ERNĘ, JEJ RODZICÓW, BRATA HEINZA, WNUCZKĘ SABINĘ I ZA DUSZE CZYŚĆOWE.

10:30

PACZYNA

ZA + ŻONĘ I MATKĘ HILDEGARDĘ MALIK W 5 ROCZ. ŚMIERCI ORAZ ICH ++ RODZICÓW MICHAŁA I JADWIGĘ NAMYŚLIK

12:00

BYCINA

ZA PARAFIAN

15:00

PACZYNA

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM

15:00

BYCINA

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM


OGŁOSZENIA

 

 1. DZISIAJ ZBIÓRKA DO PUSZEK NA POMOC DLA DZIECI W AFRYCE (ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ EPISKOPATU POLSKI)
 2. W PIĄTEK (13 MARCA) 7 ROCZNICA WYBORU PAPIEŻA FRANCISZKA. PAMIĘTAJMY W MODLITWACH O OJCU ŚWIĘTYM.
 3. W PIĄTEK (13 MARCA) DROGĘ KRZYŻOWĄ W PACZYNIE I BYCINIE PRZYGOTOWUJĄ I PROWADZĄ OSOBY PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA.
 4. DDM GLIWICE; W PIĄTEK (13 MARCA) – PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ. POCZĄTEK – GODZ. 10.00 W AULI KORDECKIEGO; MSZA O GODZ. 12.00 W KAPLICY CUDOWNEGO OBRAZU
 5. W SOBOTĘ (14 MARCA) W GLIWICACH – WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA DLA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ (O GODZ.9.30)
 6. W SOBOTĘ (14 MARCA) – WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA DLA ZAKRYSTIANÓW (KOŚCIELNYCH) W SANKTUARIUM MBNP W GLIWICACH (POCZĄTEK O GODZ.9.00)
 7. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ (15 MARCA) – KOLEKTA NA OŚRODEK RECHABILITACYJNO – EDUKACYJNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W RUSINOWICACH.
 8. JAK ZWYKLE CZYLI KAŻDEGO ROKU KURIA GLIWICKA PRZYGOTOWAŁA WIELKOPOSTNE SKARBONKI DLA DZIECI. PRAGNIEMY W TEN SPOSÓB TAKŻE DZIECI UCZYĆ OFIARNOŚCI NA RZECZ POMOCY INNYM DZIECIOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ W POTRZEBIE. SKARBONKI ZNAJDUJĄ SIĘ W TYLE KOŚCIOŁA NA STOLIKU. TRZEBA JE OCZYWIŚCIE SAMODZIELNIE ZŁOŻYĆ. PO ŚWIĘTACH WIELKANOCNYCH PROSIMY O ZŁOŻENIE ICH W ZAKRYSTIACH KOŚCIOŁÓW. ZOSTANĄ PRZEKAZANE NA RZECZ POMOCY DZIECIOM. BĘDZIE TO WASZ DAR NIE TYLKO MIŁOŚCI ALE ZARAZEM WIELKIEGO MIŁOSIERDZIA. Z GÓRY DZIĘKUJEMY SERDECZNYM BÓG ZAPŁAĆ.
 9. DZIĘKUJEMY KOLEJNYM RODZINOM ZA SPRZĄTANIE NASZYCH ŚWIĄTYŃ.


INTENCJE MSZALNE OD 16.03 DO 22.03.2020

 

PONIEDZIAŁEK     16.03.

17:00

BYCINA

DO BO I MBN POMOCY Z PODZIĘKOWANIEM ZA OTRZYMANE ŁASKI Z PROŚBĄ O DALSZE BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I DAR ZDROWIA W RODZINIE CHRISTINE BUCHTA.

18:00

PACZYNA

ZA + ERNESTA KOZUBIK, RODZICÓW FRANCISZKĘ I LUDWIKA GAWLIK, BRACI; JÓZEFA, ALFONSA, ANTONIEGO, ++ KLARĘ I KRYSTYNĘ GAWLIK, SIOSTRĘ OTYLIĘ I ALFREDA FONFARA ORAZ ZA + RAJMUNDA RUDEK

 

WTOREK     17.03.          

17:00

BYCINA

ZA + MIECZYSŁAWA SZIFLER. MSZA W 30 DZIEŃ PO ŚMIERCI.

18:00

PACZYNA

ZA ++ RODZICÓW ERNESTA I ELŻBIETĘ JENDRYSIK, JERZEGO I GERTRUDĘ KNOPPIK, DZIADKÓW Z OBU STRON, ++ Z POKREWIEŃSTWA I ZA DUSZE W CZYŚĆCU CIERPIĄCE

 

ŚRODA      18.03.

7:00

PACZYNA

INTENCJA WOLNA

8:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA

 

CZWARTEK    19.03.       UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP

17:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA

18:00

PACZYNA

ZA + MĘŻĄ I OJCA JÓZEFA GLOGOWSKI, RODZICÓW GLOGOWSKI, + SYNA, DWIE SIOSTRY, DZIADKÓW Z RODZIN RAK-TWARDAWA I ZA DUSZE W CZYŚĆCU CIERPIĄCE.

 

PIĄTEK     20.03.

17:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA. DROGA KRZYŻOWA. PRZYGOTOWANIE I PROWADZENIE – SZKOŁA Z BYCINY.

18:00

PACZYNA

ZA + KATARZYNĘ SOIKĘ. MSZA W 30 DZIEŃ PO ŚMIERCI. DROGA KRZYŻOWA. PRZYGOTOWANIE I PROWADZENIE – SZKOŁA Z PACZYNY.

 

SOBOTA     21.03.

8:00

BYCINA

ZA PARAFIAN

14:00

PACZYNA

MSZA CHRZCIELNA HUGA ŁUKASZA GLOGOWSKIEGO. MSZA Z DNIA.

15:00

BYCINA

ADORACJA NS

18:00

PACZYNA

DO BO I MB Z PODZIĘKOWANIEM ZA OTRZYMANE ŁASKI Z PROŚBĄ O DALSZE BOŻE BŁOG. I DAR ZDROWIA DLA MARIANA STUDENT I CAŁEJ RODZINY. MSZA Z NIEDZIELI.

 

NIEDZIELA     22.03.      IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – ODNOWIENIE MISJI

7:00

PACZYNA

ZA ++ RODZICÓW HELENĘ I KAZIMIERZA KAŁUŻNY, + NATALIĘ I JANA WĄTOREK. NAUKA OGÓLNA.

8:30

BYCINA

ZA PARAFIAN. NAUKA OGÓLNA

10:30

PACZYNA

ZA + MATKĘ HELENĘ SOPAŁA W 8 ROCZ. +, OJCA ENGELBERTA, SYNA MARKA, DZIADKÓW Z RODZIN FURTAN-SOPALLA-KANDZIORA I ZA DUSZE W CZYŚĆCU CIERPIĄCE. NAUKA OGÓLNA

12:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA. NAUKA OGÓLNA

15:00

PACZYNA

GORZKIE ZALE Z KAZANIEM PASYJNYM

16:00

BYCINA

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM

 

 

OGŁOSZENIA - bardzo ważne dotyczące stanu epidemicznego w Polsce

 

 1. DZISIAJ KOLEKTA NA OŚRODEK REHABILITACYJNO-EDUKACYJNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ W RUSINOWICACH.
 2. W CZWARTEK (19 MARCA) PRZYPADA UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP
 3. W PIĄTEK (20 MARCA) DROGI KRZYŻOWE: W PACZYNIE I BYCINIE PRZYGOTOWUJĄ I PROWADZĄ UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.
 4. W NIEDZIELĘ (22 MARCA) ROZPOCZYNAJĄ SIĘ W NASZEJ PARAFII REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ZWIĄZANE Z TZW. ODNOWIENIEM MISJI. PROSIMY WSZYSTKICH PARAFIAN O CODZIENNĄ MODLITWĘ W INTENCJI REKOLEKCJI, ZA OJCÓW REKOLEKCJONISTÓW, ALE TAKŻE O OSOBISTE MODLITEWNE PRZYGOTOWANIE SIĘ DO TYCH REKOLEKCJI. REKOLEKCJE POPROWADZĄ OJCOWIE FRANCISZKANIE.
 5. DDM GLIWICE: OD PIĄTKU DO NIEDZIELI (20-22 MARCA) – REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY W KOKOTKU. WIEK: 16 – 30 LAT. INFORMACJE: www.ddmgliwice.pl
 1. W SOBOTĘ (21 MARCA) W BYTOMIU – WIELKOPOSTNE SKUPIENIE DLA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚW. (POCZĄTEK O 9.30).
 2. W SOBOTĘ (21 MARCA) – WIELKOPOSTNE SKUPIENIE DLA ORGANISTÓW I MUZYKÓW KOŚCIELNYCH ORAZ UCZNIÓW STUDIUM MUZYKI KOŚCIELNEJ I DIECEZJALNEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ II STOPNIA W GLIWICACH. POCZĄTEK W KATEDRZE (9.30 – OKAZJA DO SPOWIEDZI; 10.00 NABOŻEŃSTWO). DZIEŃ SKUPIENIA BĘDZIE KONTYNUOWANY W CENTRUM EDUKACYJNYM.
 3. DZIĘKUJEMY KOLEJNYM RODZINOM ZA SPRZĄTANIE NASZYCH ŚWIĄTYŃ.

 

OGŁOSZENIA

NA MOCY DEKRETU BPA ORDYNARIUSZA GLIWICKIEGO JANA KOPCA

 

W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM STANU EPIDEMICZNEGO W POLSCE W DNIU 13 MARCA BR. MAJĄC NA UWADZE PRZEDE WSZYSTKIM DOBRO SPOŁECZEŃSTWA, W ŁĄCZNOŚCI Z KOŚCIOŁEM W POLSCE, Z DNIEM DZISIEJSZYM ZARZĄDZAM DLA DIECEZJI GLIWICKIEJ CO NASTĘPUJE:

 1. ODWOŁANE ZOSTAJĄ PLANOWE GODZINY MSZY ŚWIĘTEJ WE WSZYSTKICH KOŚCIOŁACH DIECEZJI GLIWICKIEJ. MSZE ŚW. W NASZEJ PARAFII BĘDĄ ODPRAWIANE WG INTENCJI INFORMATORA W NASZEJ KAPLICY DOMOWEJ, JEDNAK BEZ UDZIAŁU WIERNYCH.
 2. KAŻDEGO DNIA W KAPLICY DOMOWEJ ODPRAWIMY TAKŻE JEDNĄ MSZĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W INTENCJI WSZYSTKICH CHORYCH, OSÓB W NIEBEZPIECZEŃSTWIE ŚMIERCI, PERSONELU MEDYCZNEGO ORAZ O USTANIE SZERZĄCEJ SIĘ EPIDEMII.
 3. ZE WZGLĘDU NA DEZYZJĘ O SPRAWOWANIU MSZY ŚW. BEZ UDZIAŁU LUDU BP GLIWICKI UDZIELA DYSPENSY WSZYSTKIM WIERNYM OD OBOWIĄZKU UDZIAŁU WE MSZY ŚW. NIEDZIELNEJ I ZALECA UDZIAŁ WE MSZY ZA POMOCĄ ŚRODKÓW MASOWEGO PRZEKAZU Z PRZYJĘCIEM KOMUNI ŚW. NA SPOSÓB DUCHOWY.
 4. ZOSTAJĄ ZAWIESZONE NABORŻEŃSTWA GORZKICH ŻALI I DROGI KRZYŻOWEJ WE WSZYSTKICH KOŚCIOŁACH I KAPLICACH, TAKŻE REKOLEKCJE, MISJE PARAFIALNE, DNI SKUPIENIA I WSZELKIE WYJAZDY FORMACYJNE I PIELGRZYMKOWE.
 5. UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE ZOSTAJĄ OGRANICZONE TYLKO DO STACJI III, CZYLI NA CMENTARZU, W OBECNOŚCI NAJBLIŻSZEJ RODZINY (NIE WIĘCEJ JAK 50 OSÓB). MSZA ŚW. POGRZEBOWA MOŻE BYĆ ODPRAWIONA W DNIU POGRZEBU, ALE BEZ UDZIAŁU LUDZI (KAPLICA DOMOWA) LUB W TERMINIE PÓŹNIEJSZYM, W ZALEŻNOŚCI OD USTALEŃ Z RODZINĄ ZMARŁEGO.
 6. KOŚCIOŁY W NASZEJ PARAFII BĘDĄ W TYGODNIU W OKREŚLONYM CZASIE OTWARTE CELEM UMOŻLIWIENIA MODLITWY INDYWIDUALNEJ I SPOWIEDZI. JEDNAK PO PRZEKROCZENIU 50 OSÓB KOŚCIÓŁ ZOSTANIE ZAMKNIĘTY. CZAS OTWARCIA BĘDZIE PODANY W NIEDZIELĘ PO POŁUDNIU I WYWIESZONY BĘDZIE NA TABLICACH ZEWNĘTRZNYCH W GABLOTACH. CZAS OTWARCIA KOŚCIOŁÓW BĘDZIE RÓWNIEŻ WIĄZAŁ SIĘ Z DYŻUREM W KONFESJONALE.
 7. EPISKOPAT POLSKI ZACHĘCA DO MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W DOMACH ZAKOŃCZONYCH APELEM JASNOGÓRSKIM.
 8. ZAWIESZENI ZOSTAJĄ SZAFARZE NADZWYCZAJNI DO ODWOŁANIA. KAPŁANÓW WZYWAĆ DO CHORYCH TYLKO W SYTUACJACH ZAGROŻENIA ŻYCIA.
 9. KURIA DIECEZJALNA W GLIWICACH CZYNNA OD 9.00 DO 12.00 OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU; DYŻUR BĘDZIE PEŁNIŁ PRACOWNIK KANCELARII ORAZ SĄDU BISKUPIEGO. KONIECZNE SPRAWY WIERNI PROSZENI SĄ O ZAŁATWIANIE ZA POŚREDNICTWEM DUSZPASTERZY.
 10. JEŚLI CHODZI O INTENCJE MSZALNE UJĘTE W INFORMATORACH TO BĘDĄ ONE ODPRAWIONE W KAPLICY DOMOWEJ BEZ UDZIAŁU LUDZI W GODZINACH RANNYCH. MOŻNA WZIĄĆ W NICH UDZIAŁ W ŁĄCZNOŚCI DUCHOWEJ. EWNTUALNE OFIARY BĘDZIE MOŻNA ZŁOŻYĆ PO ODWOŁANIU STANU ZAGROŻENIA.
 11. NINIEJSZE ZARZĄDZENIA OBOWIĄZUJĄ DO DNIA 29. MARCA. INFORMACJE OPRACOWANIE ZOSTAŁY NA MOCY WYDANEGO DEKRETU PRZEZ BPA JANA KOPCA. WYDANY  DEKRET POSIADA MOC PRAWNĄ DO DNIA 29. MARCA.

 

OGŁOSZENIA

 

 1. KOŚCIÓŁ PARAFIALNY W TYGODNIU BĘDZIE OTWARTY OD PIĄTKU DO SOBOTY, ALE TYLKO DO TZW. KRATY WEWNĘTRZNEJ KOŚCIOŁA (DZRZWI GŁÓWNE), OD GODZ. 9.00 DO 18.00.

                                                         

 1. OBYDWA KOŚCIOŁY W PACZYNIE I BYCINIE BĘDĄ OTWARTE CODZIENNIE (WŁĄCZNIE Z NIEDZIELAMI) OD GODZ. 15.00 DO 16.00. W GODZ. MIŁOSIERDZIA BĘDZIE WYSTAWIONY NAJŚWIĘTSZY SAKRAMENT,WSPÓLNA MODLITWA KORONKĄ, POSŁUGA SAKRAMENTEM POKUTY, BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KOŃCOWE. ILOŚĆ OSÓB DO 50. JEŚLI TA LICZBA ZOSTANIE PRZEKROCZONA KOŚCIÓŁ ZOSTANIE ZAMKNIĘTY BEZ WZGĘDU NA PROTESTY. BEZPIECZEŃSTWO ZBIOROWE JEST WAŻNIEJSZE. OSOBY ZNAJDUJĄCE SIĘ W KOŚCIELE PROSZONE SĄ O ZAJMOWANIE JAK NAJDALSZYCH MIEJSC OD SIEBIE SAMYCH, OCZYWIŚCIE W GRANICACH MOŻLIWOŚCI.                                                   

 

 1. ZALECKI – Z POMINIĘCIEM DROGI KRZYŻOWEJ, BĘDĄ ODCZYTYWANE A DUSZE ZMARŁYCH POWIERZANE PANU BOGU UKRYTEMU W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE PO WSPÓLNEJ MODLITWIE KORONKI DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. ZALECKI PROSIMY SKŁADAĆ W PIĄTKI W ZAKRYSTIACH KOŚCIOŁÓW PRZED WYSTAWIENIEM NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. PROSIMY ABY POSZCZEGÓLNE ZALECKI BYŁY REPREZENTOWANE PRZEZ JEDNĄ OSOBĘ Z RODZINY.

 

 1. INTENCJE MSZALNE SĄ I BĘDĄ KONTYNAWANE KŻDEGO DNIA. MSZE ŚWIĘTE BĘDĄ ODPRAWIANE W TYCH INTENCJACH KAŻDEGO DNIA W KAPLICY DOMOWEJ OJCÓW KLARETYNÓW. JEŚLI INFORMATORY SIĘ SKOŃCZĄ INTENCJE BĘDĄ DLEJ ODPRAWIANE Z DOSTARCZONYCH PRZEZ WAS KARTEK I Z KSIĘGI INTENCJI. NA STAWIANE PRZEZ WAS PYTANIA CO Z OFIARAMI ZA MSZE, ODPOWIADAMY, ŻE MOŻNA JE BĘDZIE UREGULOWĆ PO ODWOŁANIU STANU EPIDEMICZNEGO (KORONA WIRUS)

 

 1. WSZYSTKIM WIERNYM I CAŁEJ NASZEJ PARAFII Z SERCA BŁOGOSŁAWIMY MODLĄC SIĘ ZA WAS CODZIENNIE. Proboszcz i cała wspólnota Ojców Klaretynó

 

   

INTENCJE MSZALNE W OKRESIE OD 23.03.  DO 29.03.2020 

 

PONIEDZIAŁEK     23.03.

17:00

BYCINA

ZA ++ JÓZEFA I MARIĘ BOMBA, FRANCISZKA I ANNĘ SUCHANEK, SYNA BRUNO BOMBA, WNUKA LUCJANA LISOWSKIEGO ORAZ ZA DUSZE W CZYŚĆCU CIERPIĄCE.

18:00

PACZYNA

INTENCJA WOLNA

 

WTOREK     24.03.

8:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA

18:00

PACZYNA

ZA + JOACHIMA JAGŁA. MSZA OFIAROWANA OD SĄSIADÓW

 

ŚRODA      25.03.      UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

8:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA

18:00

PACZYNA

O DAR NIEBA I RADOŚĆ WIECZNĄ DLA + BABCI MARII KLAKA. MSZA W 2 ROCZ. ŚMIERCI.

 

CZWARTEK    26.03.

8:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA

18:00

PACZYNA

ZA + STEFANIĘ BLADA W 10 ROCZ. ŚMIERCI,  JEJ MĘŻA JANA, SYNA SYLWESTRA, SZWAGRA TADEUSZA I WSZYSTKICH ++ Z POKREWIEŃSTWA BLADA-DUC.

 

PIĄTEK     27.03.

7:00

PACZYNA

ZA ++ RODZICÓW ANNĘ I PIOTRA SZCZEKALLA, ICH ++ DZIECI I ZA WSZYSTKICH ++ Z RODZIN SZCZEKALLA-KNOPEK

8:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA

 

SOBOTA     28.03.

7:00

PACZYNA

INTENCJA WOLNA

14:00

BYCINA

DO BO I MB Z PODZIĘKOWANIEM ZA OTRZYMANE ŁASKI, Z PROŚBĄ O DALSZE BOŻE BŁOG. I DAR ZDROWIA DLA ARNOLDA I  MARGOTY SZMAINTA Z OKAZJI 40 ROCZ. ŚLUBU I  O BOŻE BŁOG. DLA MARGOTY SZMAINTA Z OKAZJI 60 ROCZ. URODZIN.

16:00

BYCINA

ZA + MĘŻA, OJCA I DZIADKA EUGENIUSZA WANIEK W DNIU JEGO URODZIN.

 

NIEDZIELA     29.03.           V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8:30

BYCINA

ZA PARAFIAN

10:30

PACZYNA

ZA + MĘŻA ERYKA ARBTER, ++ RODZICÓW,  WINCENTEGO, GERTRUDĘ ZIELONKA, ++ SIOSTRY, BRACI, BRATOWE I SZWAGRÓW, I ZA ++ Z POKREWIEŃSTWA ZIELONKA-PAŹDZIOR.

 

OGŁOSZENIA

 

 1. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAŻDY DZIEŃ OD GODZ. 15.00 DO 16.00.
 2. OD 25 MARCA W TV 3, ODBĘDĄ SIĘ OGÓLNOPOLSKIE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. REKOLEKCJĄ BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ O. JACEK SALI (DOMINIKANIN)
 3. INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH ZAWARTE NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ W INFORMATORZE PARAFIALNYM SĄ ODPRAWIANE KAŻDEGO DNIA BEZ UDZIAŁU WIERNYCH W KAPLICY DOMOWEJ O. KLARETYNÓW. MSZE SĄ ODPRAWIANE W GODZ. RANNYCH.
 4. NA STOLIKU W TYLE KOŚCIOŁA ZOSTAŁ USTAWIONY PŁYN DO DEZYNFEKCJI RĄK PO WEJŚCIU DO KOŚCIOŁA. WYSTARCZY JEDNO NACIŚNIĘCIE. RĘCE NACIERAĆ DO WYSCHNIĘCIA PŁYNU.
 5. ZALEGŁE I AKTUALNE ZALECKI BĘDĄ ODCZYTANE W NADCHODZĄCY PIĄTEK.
 6. CHCIAŁBYM RÓWNIEŻ ZDEMENTOWAĆ PEWNĄ WIADOMOŚĆ, KTÓRA SIĘ NIESTETY ZBYT SZYBKO ROZESZŁA, INNYMI NIŻ OGŁOSZENIA PARAFIALNE (PROBOSZCZOWSKIE) DROGAMI. NIE BĘDZIE ULICAMI, W NASZEJ PARAFII ŻADNEJ PROCESJI Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM. ADORACJA NS W OBYDWU KOŚCIOŁACH ODBYWA SIĘ KAŻDEGO DNIA OD 15.00 DO 16.00 W ZGROMADZENIU WIERNYCH LICZĄCYCH DO 50 OSÓB.

                                                                                

INTENCJE MSZALNE W OKRESIE OD 30.03.  DO 5.04.2020 

                                                                           

 

PONIEDZIAŁEK     30.03.

17:00

BYCINA

O ZDROWIE I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA JANINY ŚNIEŻEK, DZIĘKUJĄC JEDNOCZEŚNIE ZA OTRZYMANE ŁASKI I PROSZĄC O DALSZE Z OKAZJI 70 ROCZ. URODZIN.

18:00

PACZYNA

ZA + RYSZARDA CIEŚLUK W 30 DZIEŃ PO ŚMIERCI.

 

WTOREK     31.03.       

7:00

PACZYNA

ZA ++ RODZICÓW ŁUCJĘ I FRANCISZKA POLOCZEK, BRACI: HENRYKA, FRANCISZKA, ALOJZEGO, BRATOWE: RÓŻĘ, URSZULĘ I ZA ++ DZIADKÓW Z RODZIN POLOCZEK-JAGŁA.

17:00

BYCINA

ZA + SYNA ADAMA RUDEK W DNIU JEGO URODZIN I ZA + MATKĘ GERTRUDĘ KOPIEŃSKI.

 

ŚRODA      1.04.

7:00

PACZYNA

INTENCJA WOLNA.

17:00

BYCINA

ZA ++ RODZICÓW WYCISK-MORAWIEC, MĘŻA BERNARDA WYCISK, SIOSTRY, BRACI, SZWAGRÓW I DZIADKÓW Z OBU STRON, SIOSTRĘ ZAKONNĄ POLIKARPĘ, BERNARDA SUCHANEK, MAŁGORZTĘ MARUSZCZYK, MANFREDA BORUTA ORAZ ZA DUSZE W CZYŚĆCU CIERPIĄCE.

 

CZWARTEK    2.04.

7:00

PACZYNA

W INT. POWOŁAŃ KAPŁAŃSKICH I ZAKONNYCH

17:00

BYCINA

ZA + MĘŻA ERYKA WANIEK, SYNA EUGENIUSZA, RODZICÓW JANA I MATYLDĘ LISOŃ, TEŚCIÓW, ICH RODZEŃSTWO, DZIADKÓW Z OBU STRON I ZA ++ Z POKREWIEŃSTWA.

 

PIĄTEK     3.04.

7:00

PACZYNA

ZA CZCICIELI NSPJ

17:00

BYCINA

DO BO I MBN POMOCY Z PODZIĘKOWANIEM ZA OTRZYMANE ŁASKI Z PROŚBĄ O DALSZE BOŻE BŁOG. I DAR ZDROWIA W RODZINIE SPRINGWALD.

 

SOBOTA     4.04.

8:00

BYCINA

MSZA MARYJNA. ZA PARAFIAN.

18:00

PACZYNA

ZA ++ RODZICÓW GERTRUDĘ I JERZEGO CICHON I ZA + MATKĘ TERESĘ LAKSA.

 

NIEDZIELA     5.04.       NIEDZIELA PALMOWA

7:00

PACZYNA

ZA + BRATA KRYSTIANA PROFUS, RODZICÓW OTYLIĘ I JANA PROFUS, ERYKA I AMALIĘ KURPAS, URSZULĘ PYŁYPIUK, NORBERTA KURPAS, GINTRA I ANNĘ MUSIALIK I ZA WSZYSTKICH ++ Z POKREWIEŃSTWA.

8:30

BYCINA

ZA ++ RODZICÓW JÓZEFA I EUFEMIĘ WOLNY, BRATA GEORGA WOLNY, JEGO ŻONĘ LYDIĘ , + MĘŻA JERZEGO WIESZOK, JEGO RODZICÓW JÓZEFA I KLARĘ, BRATA HENRYKA I ZA ++ Z RODZIN WOLNY-MUSIOŁ-SKRZYPCZYK-WIESZOK.

10:30

PACZYNA

Z PODZIĘKOWANIEM ZA OTRZYMANE ŁASKI Z PROŚBĄ O BOŻE BŁOG. I ZDROWIE NA DALSZE LATA ŻYCIA Z OKAZJI 80 ROCZNICY URODZIN ERHARDA GALISZ.

12:00

BYCINA

ZA + MATKĘ ELŻBIETĘ BOMBA W KOLEJNĄ ROCZ. ŚMIERCI I ZA JEJ ++ RODZEŃSTWO.

 

 

OGŁOSZENIA

 

ZA CAŁĄ NASZĄ PARAFIĘ CODZIENNIE SIĘ MODLIMY, SZCZEGÓLNIE ZA CHORYCH, I WSZYSTKIM Z SERCA BŁOGOSŁAWIMY. PROBOSZCZ I CAŁA WSPÓLNOTA ZAKONNA O. KLARETYNÓW.

WSZYSTKIE INTENCJE ZAPISANE W KSIĘDZE INTENCJI LUB ZŁOŻONE NA KARTKACH CAŁOROCZNYCH SĄ ODPRAWIANE  CODZIENNIE W KAPLICY DOMOWEJ W GODZINACH RANNYCH BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. INENCJE SĄ WYSTAWIONE W ZEWNĘTRZYCH GABLOTACH KOŚCIELNYCH (MOŻNA ZROBIĆ ZDJĘCIE) LUB NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII PACZYNA.

OFIARY ZA INTENCJE MSZALNE MOŻNA PRZYNOSIĆ NA FARĘ OSOBIŚCIE (NA KOPERTACH PROSZĘ UMIEŚCIĆ DZIEŃ I GODZ. NA KTÓRĄ BYŁA ZAMÓWIONA MSZA ŚWIĘTA) LUB WPŁACAĆ PRZELEWEM NA KONTO:

PARAFIA ŚW. MARCINA BPA, PACZYNA, UL. WIEJSKA 67, 

NR KONTA PARAFIALNEGO: 83 1240 1343 1111 0000 2337 5453.