Aktualności

 

INTENCJE MSZALNE W OKRESIE OD 18.09.  DO  24.09.2023

 

PONIEDZIAŁEK     18.09.     ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, PATRONA POLSKI

8:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA.

18:00

PACZYNA

MSZA ŚW. KU CZCI MB SZENSZTACKIEJ ORAZ W INTENCJI KRĘGÓW RODZIN NASZEJ PARAFII Z PROŚBĄ O WSZELKIE POTRZEBNE DLA NICH  ŁASKI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA  A TAKŻE W INTENCJI WSZYSTKICH RODZIN NASZEJ PARAFII.

 

WTOREK     19.09.

8:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA.

18:00

PACZYNA

ZA ZMARŁĄ MAMĘ IRENĘ URBAŃCZYK, ZMARŁYCH DZIADKÓW JADWIGĘ I JÓZEFA URBAŃCZYK, EMĘ I HUBERTA SULIG, BERNARDA DYGA, ROMANA BARUCKI, CIOCIE KRYSTYNĘ  I KLARĘ, WUJKÓW KRZYSZTOFA I PAWŁA ORAZ ZA ZMARŁYCH Z POKREWIEŃSTWA. PO MSZY ŚWIĘTEJ NABOŻEŃSTWO DO  ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA.

 

ŚRODA      20.09.                WSP. ŚW. MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA KIM TAEGON,  PREZBITERA, PAWŁA CHONG HASANG

                                              I TOWARZYSZY

8:00

BYCINA

INTENCJA WOLNA.

18:00

PACZYNA

ZA ZMARŁYCH RODZICÓW Z RODZIN OBRUŚNIK – SZAFRANEK, MARIĘ BARON, 3 BRACI, ZMARŁYCH PAWŁA  I  DAWIDA, ZA ZMARŁYCH DZIADKÓW I ZA ZMARŁYCH Z POKREWIEŃSTWA.

 

CZWARTEK     21.09.       WSP. ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY

7:00

PACZYNA

INTENCJA WOLNA.

17:00

BYCINA

REZERWACJA MSZY. PROSZĘ O DONIESIENIE INTENCJI.

18:00

PACZYNA

ZA ZMARŁĄ EDELTRAUDĘ MIKOŁAJEC. MSZA ŚW. OFIAROWANA OD SĄSIADÓW.

 

PIĄTEK      22.09.

7:00

PACZYNA

INTENCJA WOLNA.

17:00

BYCINA

O RADOŚĆ WIECZNĄ DLA  ZMARŁEJ ANNY LAKSA. MSZA ŚW. W 30 PO ŚMIERCI.

 

SOBOTA      23.09.              WSP. ŚW. O. PIO Z PIETRELCINY, PREZBITERA

7:00

PACZYNA

W INENCJI ZMARŁEGO KS. BISKUPA SENIORA JANA WIECZORKA. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO RELIKWIAMI O. PIO.

8:00

BYCINA

W INENCJI ZMARŁEGO KS. BISKUPA SENIORA JANA WIECZORKA . BŁOGOSŁAWIEŃSTWO RELIKWIAMI O. PIO.

15:00

BYCINA

ADORACJA NS.

16:00

BYCINA

O RADOŚĆ ŻYCIA WIECZNEGO DLA ZMARŁEGO JÓZEFA PIEROŃCZYK, RODZICÓW Z RODZIN IMIELA – PIEROŃCZYK, SIOSTRĘ MARIĘ, BRATA ALFREDA I ZA WSZYSTKICH ZMARŁYCH Z RODZIN IMIELA – PIEROŃCZYK. MSZA Z NIEDZIELI.

18:00

PACZYNA

ZA ZMARŁYCH RODZICÓW JANA I OTYLIĘ PROFUS, ERYKA I AMELIĘ KURPAS, BRATA KRYSTIANA PROFUS, URSZULĘ PYŁYPIUK, NORBERTA KURPAS, ANNĘ I GINTRA MUSIALIK, IZABELĘ BASKA I ZA WSZYSTKICH ZMARŁYCH Z POKREWIEŃSTWA. MSZA Z NIEDZIELI.

 

NIEDZIELA     24.09.          XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

7:00

PACZYNA

ZA ZMARŁYCH RODZICÓW MARIĘ I ERNESTA KOZUBIK, ZMARŁYCH Z POKREWIEŃSTWA Z RODZIN KOZUBIK – GAWLIK,  I ZA ZMARŁYCH KAPŁANÓW, KTÓRZY PRACOWALI W NASZEJ PARAFII.

8:30

BYCINA

DO BO I MB Z PODZIĘKOWANIEM ZA OTRZYMANE ŁASKI, Z PROŚBĄ O DALSZE BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I DAR ZDROWIA W RODZINIE RUDOLFA I MAŁGORZATY IMIELA ORAZ O BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA ICH DZIECI.

10:30

PACZYNA

DOŻYNKI. MSZA ŚW. W INENCJI ROLNIKÓW I ICH RODZIN, TAKŻE ZA ZMARŁYCH ROLNIKÓW, RÓWNIEŻ ZA CHORYCH O ODZYSKANIE ZDROWIA ORAZ ZA WSZYSTKICH PRCOWNIKÓW ZWIĄZANYCH Z PRZEMYSŁEM ROLNYM.

12:00

BYCINA

ZA ZMARŁYCH RODZICÓW ANIELĘ I GERHARDA GOLA, OJCA JANA SUCHANEK, FRANCISZKA MACALA, KRZYSZTOFA STROKA, JADWIGĘ I HERBERTA KUROPKA, JÓZEFA I MARTĘ SMYCZEK, I ZA ZMARŁYCH Z POKREWIEŃSTWA Z RODZIN GOLA – SUCHANEK – PLACHETKA – BUCHTA ORAZ ZA ZMARŁEGO O. P. ŻOKA.

15:00

BYCINA

NIESZPORY NIEDZIELNE.

 

OGŁOSZENIA

 

  1. W PONIEDZIAŁEK (18 WRZEŚNIA) ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, PATRONA POLSKI, PATRONA DZIECI I MŁODZIEŻY.
  2. W PIĄTEK (22 WRZEŚNIA) O GODZ. 18:00 MSZA ŚW. ŻAŁOBNA TZW. EKSPORTA – W KOŚCIELE KATEDRALNYM - ZA ŚP. BISKUPA  JANA WIECZORKA. CZUWANIE MODLITEWNE OD GODZ. 9:00 DO 22:00 TAKŻE W KOŚCIELE KATEDRALNYM. W SOBOTĘ (23 WRZEŚNIA) ROZPOCZĘCIE CZUWANIA MODLITEWNEGO PRZY TRUMNIE Z CIAŁEM ŚP. BISKUPA JANA WIECZORKA O GODZ. 6:30 W KOŚCIELE KATEDRALNYM. MSZA ŚW. POGRZEBOWA O GODZ. 11:00 W KATEDRZE. PO MSZY ŚW. POCHÓWEK W KRYPCIE KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO. O GODZ. 11:00 , 23 WRZEŚNIA, WE WSZYSTKICH KOŚCIOŁACH  DIECEZJI  ZABIJĄ DZWONY JAKO WYRAZ ŁĄCZNOŚCI CAŁEJ WSPÓLNOTY DIECEZJALNEJ.
  3. SPOTKANIE Z DZIECIĘCYMI GRUPAMI MODLITEWNYMI ZE WZGLĘDU NA POGRZEB ŚP. BISKUPA JANA WIECZORKA, ZOSTAJĄ PRZESUNIĘTE. TERMIN SPOTKANIA ZOSTANIE PODANY W NASTĘPNYCH OGŁOSZENIACH PARAFIALNYCH.
  4. UWAGA PRZYGOTOWUJĄCY SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA W ROKU 2023/2024. SPOTKANIE Z O. TELESFOREM P. ODBĘDZIE SIĘ W PONIEDZIAŁEK (2 PAŹDZIERNIKA) NA PLEBANII O GODZ. 19:00. SPOTKANIE ORGANIZACYJNE OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.
  5. INFORMUJEMY WSZYSTKICH WIERNYCH, ŻE WPROWADZAMY DO LITURGII NASZEJ PARAFII NABOŻEŃSTWO DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA, POWIERZAJĄC NASZĄ PARAFIĘ JEGO OBRONIE I OCHRONIE. NABOŻEŃSTWO BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁO JEDEN RAZ W MIESIĄCU, PO WIECZORNEJ MSZY ŚW. W PACZYNIE (18 LUB 19 LUB 20 DNIA KAŻDEGO  MIESIĄCA).
  6. DZIĘKUJEMY KOLEJNYM RODZINOM ZA SPRZĄTANIE NASZYCH ŚWIĄTYŃ.
  7. ZAPOWIEDZI: KRZYSZTOF KLAKA Z PACZYNY I KINGA WĘSIEWSKA Z GLIWIC, ZAP. TRZECIA.