INTENCJE MSZALNE OD 21.05 DO 27.05.2018

poniedziałek  21.05.2018 Święto NMP  Matki Kościoła

BYCINA

Do MB Różańcowej o dar nieba dla ++ rodziców Emilii i Roberta Kotyrba w dniu ich urodzin. Nabożeństwo majowe

PACZYNA

Za + męża Erharda Larisz, jego rodziców Annę i Stefana,  rodziców  Gerharda  i  Jadwigę Stypa,  rodzeństwo Jerzego i Edeltraudę, dziadków z obu stron, oraz ++ z pokrewieństwa. Nabożeństwo majowe

wtorek 22.05.2018

PACZYNA

Za + męża i ojca Herberta Konieczny,  rodziców Józefa i Klarę Hallek,  siostry Elfrydę i Ewelinę ich ++ mężów i za ++ z pokrewieństwa Hallek-Konieczny.

BYCINA

1.Msza w intencjach RRR, Duchowej Adopcji  i Apostolatu Margaretka.

2.Msza o uzdrowienie  o.Teodor OFM

PACZYNA

O dar nieba dla + męża Wernera Paździor, jego rodziców i teściów,  Józefa Smolka,  Helenę Brzózka  i za dusze w czyśćcu cierpiące. Nabożeństwo majowe

środa 23.05.2018       Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego kapłana

PACZYNA

O zdrowie i Boże błogosławieństwo w kolejną rocznicę Święceń Kapłańskich dla ks. Piotra Wyżgoła.

BYCINA

Do BO i MB Królowej Majowej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej oraz Dary Ducha Świętego dla Anny Staniczek.

BYCINA

Za + Edeltraudę i Ignacego Przybyła, za wszystkie dusze zmarłe z rodzin Przybyła – Lopata – Wolny. Nabożeństwo majowe

Za + męża i ojca Jerzego Krzysztyniak w 18 rocznicę śmierci. Nabożeństwo majowe

czwartek  24.05.2018

BYCINA

Za + męża Franciszka Klich, jego rodziców, rodzeństwo, rodziców Bertę i Bernarda Kranc, Magnusa Lexy, ++ z pokrewieństwa Kuczmera – Dondera.

BYCINA

Za ++ rodziców Grobosz – Kowalski, dziadków z obu stron i za + o Piotra Żoka. Msza Szkolna. Nabożeństwo majowe

PACZYNA

Za +męża i ojca Joachima Binia, jego ojca Jana Binia i teścia Emila Wyżgoł. Msza Szkolna. Nabożeństwo majowe

piątek  25.05.2018

PACZYNA

Za + Otylię Gwozdek. Msza ś1). od sąsiadów.

BYCINA

Za +męża Jana Suchanek, zięcia Franciszka Macalla, ++ z pokrewieństwa Suchanek – Buchta. Nabożeństwo majowe

PACZYNA

Za ++ rodziców Pelagię i Kazimierza Szelążek, siostrę Leokadię Kulik, męża Ryszarda Frejno, ++ z rodzin Szelążek – Frejno – Wencel i za dusze w czyśćcu. Nabożeństwo majowe

sobota 26.05.2018  Wspomnienie św. Filipa Nereusza  Kapłana

Adoracja NS ( w ciszy)

BYCINA

Dzień Matki. Msza św. w intencji wszystkich matek naszej parafii.. Nabożeństwo majowe.

PACZYNA

Za +mamę Antoninę Sopała w 5 rocznicę śmierci,  dziadków Emila i Gertrudę Kowol,  Klarę Sopała, ++ kapłanów którzy pracowali w naszej parafii. Msza niedzielna. Nabożeństwo majowe

niedziela 27.05.2018       UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

PACZYNA

Za ++ rodziców  Helenę i Engelberta Sopalla,  dziadków z obu stron, syna Marka, wujka Herberta Wyżgoł, ++ z rodzin  Sopalla – Furtan – Kandziora – Stypa – Wyżgoł.

Rocznica I komunii świętej

PACZYNA

Za + syna Joachima Binia, męża Jana Binia, zięcia Piotra Piecha i + O. Piotra Żoka.

Po mszy św. chrzest  Maja Kosakowska

Suma Odpustowa i  procesja Eucharystyczna

Nabożeństwo majowe

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.
  2. W poniedziałek (21 maja) święto NMP, Natki Kościoła.
  3. W czwartek (24 maja) święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej. Odpust w Bycinie. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.
  5. 9 czerwca w naszej parafii w Łodzi odbędzie się jubileusz 25 lecia naszego Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów na ziemiach polskich. Z tego tytułu każda z naszych polskich parafii organizuje pielgrzymkę jednodniową, autokarową do Łodzi na obchody naszego jubileuszu. Także nasza parafia organizuje taką pielgrzymkę. Liczba miejsc w autokarze jest jednak ograniczona decydować więc będzie kolejność zgłoszeń. Koszty przejazdu sponsoruje proboszcz. Msza św. w Łodzi o godz. 12.00., później parafialny piknik połączony z różnego rodzaju atrakcjami. Godziny wyjazdu i powrotu zostaną podane w późniejszym terminie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  6. Od 1 do 3 czerwca w okolicach Wrocławia a dokładnie w Krzydlinie Małej odbędzie się spotkanie młodzieży z naszych klaretyńskich parafii. Wszystkich chętnych zapraszamy. Wiek od 14 do 30 lat. Bliższe informacje i zapisy u księdza proboszcza.
  7. Przypominamy, że w ostatnią niedzielę maja, taca w Bycinie przeznaczona jest na zakup oleju opałowego na zimę. Za hojne ofiary z góry dziękujemy serdecznym Bóg zapłać.
  8. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie naszych świątyń.